تبلیغات
پرورش گل و درختچه زینتی - پرسشی از هیپوستس

پرورش گل و درختچه زینتی

در وب نویسی کپی کردن کار دیگران و شیوه نگارش آنها ارزشی ندارد. خودتان باشید!

پرسشی از هیپوستس
دوستی به نام علی پرسیده:

سلام.من یک گل هیپوستس سبز دارم که اوایل برگهای درشت با خال های پررنگ داشت اما مدتی است که برگهایش ریز و جمع شده و خال هایش از بین رفته.علتش چیست؟ در ضمن هفته ای دو بار وهر بار یک لیوان به آن آب می دهم و از پشت پرده هم نور می گیرد.

در پاسخ باید به این دوست عزیز باید بگم چندین عامل ممکنه باعث بروز این مشکل شده باشه..چند تا سوال تو ذهنم اومده بهتره برای پاسخ درست مواقعی که من آنلاین هستم ..بیایید من درست تر راهنمایی تون کنم...

هیپوستس به نور نیاز دارد در صصورت عدم دریافت نور این لکه های رنگی محو می شوند اما این نور باید غیر مستقیم باشد(چه مدت در مقابل آفتاب هست؟پرده تور هم چندان فیلترینگ نور خوبی ندارد...شما حداقل باید اشاره کنید در کدام ضلع خانه در مقابل آفتاب قرار دادید..)

در ضمن هیپوستس به محیط مرطوب نیاز دارد.اگر رطوبت زیر50 درصد باشد باید با به طریقی هوای اطراف گل را مرطوب نمایید و تراریوم محیط مناسبی برای این گیاه  رطوبت دوست فراهم می کند.

من از شرایط تغذیه گیاه شما و نوع خاک شما و اندازه گلدان و هرس و...این پنجره شما در کدام شهر است؟( زاویه تابش در مناطق مختلف متفاوت است و تاثیر گذار بوده) اطلاع ندارم..و هر پاسخی الان ممکن است دقیق نباشد.


[ پنجشنبه 21 مهر 1390 ] [ 09:06 ب.ظ ] [ مهندس شریفی ]

[ نظر یا پرسش شما() ]