تبلیغات
پرورش گل و درختچه زینتی - ظروف کاشت مناسب تراریوم

پرورش گل و درختچه زینتی

در وب نویسی کپی کردن کار دیگران و شیوه نگارش آنها ارزشی ندارد. خودتان باشید!

ظروف کاشت مناسب تراریوم


ظروف مورد استفاده برای تراریوم باید ازمواد شفاف باشد. باید توجه داشت که حرکت آب روی سطوح شیشه ای بهتر از پلاستیکی انجام می شود. گیاه داخل ظرف باید به طور وضوح قابل دیدن باشد و هر مانعی در این مورد باعث کاهش زیبایی آن می شود. ظروف دودی یا کدر باعث کاهش نفوذ نور به داخل ظرف شده و روی رشد گیاه اثر منفی می گذارند.

از سوی دیگر استفاده از ظروفی که کمی رنگی باشند می تواند به زیبایی آن بیفزاید. شکل ظرف نیز بستگی به سلیقه فرد دارد. برای این کار می توان در ظروف مختلف مانند انواع بطری شیشه ای گرد , مخزن آکواریوم , ظرف نگهداری مایع و ظروف مشابه استفاده کرد. ظروفی نیز وجود دارد که بطور ویژه برای تراریوم ساخته شده است.

شکل و اندازه ظرف و اندازه دهانه ظرف تعیین کننده اندازه و نوع گیاهانی است که می توان در آن پرورش داد. بعلاوه اگر شیشه کدر باشد فقط گیاهانی که به شرایط نور کم سازگار باشند مانند برگ قاشقی و سرخس برگ بیدی را می توان در آن کشت کرد.
ظروف با دهانه باریک بسیار مناسب هستند. در انواع با دهانه پهن و بدون سرپوش نیاز به آبیاری بیشتری برای حفظ رطوبت وجود دارد اگر ظروف با دهانه پهن استفاده شود کاشت گیاهان در آن راحت تر است.


[ سه شنبه 26 مهر 1390 ] [ 02:18 ب.ظ ] [ مهندس شریفی ]

[ نظر یا پرسش شما() ]