تبلیغات
پرورش گل و درختچه زینتی - نحوه انتخاب گیاهان برای تراریوم

پرورش گل و درختچه زینتی

در وب نویسی کپی کردن کار دیگران و شیوه نگارش آنها ارزشی ندارد. خودتان باشید!

نحوه انتخاب گیاهان برای تراریوم


در انتخاب گیاهان برای ترایوم باید در نظر داشت که مزیت اصلی یک تراریوم حفظ رطوبت برای گیاهان است. بنابراین کاکتوسها و گیاهان گوشتی برای تراریوم های بسته پیشنهاد نمی شود. همچنین چون دیواره های ظرف مقدار نور  وارد شده را کاهش می دهد گیاهانی که به نور با شدت های کم یا متوسط سازگارند باید بکار روند. مطلوب است که گیاهان استفاده شده کند رشد باشند. بهتر است گیاهانی انتخاب شوند که  از نظر شکل و اندازه و رنگ برگ متنوع باشند.

برگهای کوچک مانع سایه اندازی و پوشانده شدن سایر گیاهان می شوند. گیاهان تراریومی به طور معمول از گیاهان برگساره ای هستند اما انتخاب خوب گیاهان می تواند باعث تنوع و مانع یکنواختی شود.
عامل دیگری که در انتخاب گیاه باید در نظر گرفت این است که که تراریوم محیط رشد بسیار محدودی را فراهم می کند. بنابراین اگر بیش از یک گیاه استفاده شود باید همه آنها با شرایط مشابه سازگار باشند. تراریوم ها ممکن است براساس شرایط محیطی گیاهان طراحی شوند.
 گیاهان تراریومی خوب گیاهانی هستند که از نواحی جنگلی منشا گرفته و بنابراین با شرایط مرطوب و سایه سازگار باشند. نمونه ای از این گیاهان شامل سرخس ها, خزه ها, بنفشه و آگلونما هستند.[ یکشنبه 8 آبان 1390 ] [ 12:41 ب.ظ ] [ مهندس شریفی ]

[ نظر شما() ]