تبلیغات
پرورش گل و درختچه زینتی - پاسخ پیام 6

پرورش گل و درختچه زینتی

در وب نویسی کپی کردن کار دیگران و شیوه نگارش آنها ارزشی ندارد. خودتان باشید!

پاسخ پیام 6
محسن
مهندس شریفی سلام من اردیبهشت1391 بذر نراد رو کاشتم.جاش زیاد نورگیر نبود.الان ی قسمتهایی ازش رشد حدود20 سانت داشته وبعضی جاها رشد کمتر و ریشه زیاد توسعه نیافته.من جز آب فقط کود ازته بهش داده بودم.چکارکنم که رشد بهترشه و کی باید گلدان بزنم؟

سلام اینکه محیط نورگیر نبود مشکل نیست چون نهالهای نراد پس از سبز شدن باید در زیر سایبان باشن. برای ریشه دهی بذرها میتونستین بذرها رو قبل کاش با دز های که باید از کارشناسان می پرسیدین با هورمون اسید ایندول بوتریک آغشته می کردین.
نیاز به خاک زهکش دارن نمیدونم رعایت کردین. خاکش باید لیمونی ماسه ای نیمه سبک باشه.

گویا ایشون از بذرهای جنگلی استفاده کرده بودن. که بهتره از بذور اصلاح شده و با قوه نامیه (قدرت جوانه زنی) بالا و پرایمینگ ( آغشته به مواد افزایش قدرت رویش مثل هورمون ها) استفاده می کردند. گونه  مورد نظر هم نمیدوستن. ولی گونه رایج پرورشی تو ایران Abeis nordmanniana  است که معمولا بهتره در 30 تا 90 سانتی گلدان زنی رو شروع کنند و استفاده از قیم هم فراموش نشه. گیاهان تنها به کود ازته نیاز ندارند به مخلوطی از عناصر نیاز دارند که استفاده از کودهای کامل احتمال بروز مشکلات تغذیه رو کمتر می کنه. در ضمن باید بذرها ها رو پاییز می کاشتند که خوب در خاک سرمادهی می شدند.پ

بهتره پست های زیر مطالعه شود:
   کاشت بذر سوزنی برگان


[ چهارشنبه 3 دی 1393 ] [ 10:34 ق.ظ ] [ مهندس شریفی ]

[ نظرات() ]